Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
3 posty 7 komentarzy

Polityka wolności

Kuki - Nigdy nie zabraknie ludzi, którzy twierdzą, że odkryli ostateczną prawdę, uniwersalne rozwiązanie dla wszelkich ludzkich bolączek oraz niezawodny sposób organizacji społeczeństwa. Andrew Sullivan

Literówki w GW?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po publikacji Historycy IPN czytają „Złote żniwa" w dzienniku Rzeczypospolita na portalu Gazeta.pl możemy odnaleźć nieco inny tytuł: IPN bada "Złote żniwa" Jana Tomasza Grossa.

W tekście źródłowym mamy:

- Historycy IPN na bieżąco zapoznają się z książką prof. Jana Tomasza Grossa. Analizują, odnoszą się do niej merytorycznie, a wyniki swoich badań przedstawiają opinii publicznej – mówi "Rz" Andrzej Arseniuk, rzecznik prasowy IPN.Podkreśla indywidualny charakter ich ocen i to, że Instytut nie zajmie stanowiska.

A na Gazeta.pl:

- Historycy IPN zapoznają się z książką prof. Jana Tomasza Grossa. Analizują, odnoszą się do niej merytorycznie, a wyniki swoich badań przedstawią opinii publicznej - mówi "Rzeczpospolitej" Andrzej Arseniuk, rzecznik prasowy IPN.

Pozornie to drobne różnice, ale wypaczają one całkowicie wypowiedź rzecznika IPN, który nie powiedział, że IPN jako instytucja zajmuje się książkami J. T. Grossa, a podkreślił jedynie, że interesują się nimi historycy IPN i we własnym imieniu przedstawiają opinii publicznej swoje opinie.

Zastanówmy się razem, jaki cel ma taka manipulacja? Moim zdaniem ma dwa cele:
- odwieść internautów od podpisywania Listu-petycji, bo skoro pracownicy IPN tym się zajmują...
- pokazać opinii publicznej, że w IPN historycy nic nie robią, tylko zajmują się Janem Tomaszem Grossem.

Co jeszcze?

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej
  • SPOŁECZEŃSTWO

    Jak Polacy pomagali Niemcom

    Mam już tego dosyć. Kto czuje taką potrzebę, to niech przeprasza Żydów za wyrządzone im zło, ale niech to czyni w swoim imieniu. Niech nie waży się tego robić ani w moim, ani w imieniu mojej rodziny. Ci co dobrze pamiętali okupację, moi i mojej żony dziadkowie, wujostwo i... czytaj więcej

  • SPOŁECZEŃSTWO

    Niepoprawni! Do dzieła!

    Nadarza się niecodzienna okazja, by społeczność niepoprawnych.pl pokazała na co ją stać. Wyrwijmy się na chwilę z młyna komentowania bieżących wydarzeń i poświęćmy ją wspólnemu dziełu. Mamy pierwsze echo naszej akcji w "Rzeczypospolitej". Jednak jedna... czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031